7 faktów, których nie wiesz o Ferrari F360

AktualnościNo Comments

Jesteś tutaj:7 faktów, których nie wiesz o Ferrari F360

Wiosną oprócz przyrody, do życia budzi się też świat supersamochodów, które po miesiącach odpoczynku, pełne werwy wyjeżdżają z garaży aby dostarczyć niezapomnianych wrażeń i spełnić motoryzacyjne marzenia. Jednym z nich jest z pewnością jazda za kółkiem czerwonego Ferrari.

Dla pragnących obdarować bliską osobę przejażdżką sportowym Ferrari, mamy dobrą wiadomość. Przez cały kwiecień oferta dwóch okrążeń modelem Ferrari Modena będzie tańsza o ponad 20%, dlatego już teraz przeczytaj 7 interesujących faktów dotyczących tego modelu i poza samym prezentem zaskocz… znajomością motoryzacji!

1. Najbardziej dostępna propozycja dla fana czerwonego Ferrari

Jedno okrążenie za kółkiem F360 Modena to koszt 199 zł, czyli dokładnie 2 razy mniej niż za analogiczny dystans nowszym modelem – F458 Italia. Rzut oka na gołe liczby – bardziej wysłużona Modena jest zaledwie 0,8 sekundy wolniejsza w sprincie do “setki” od swojej młodszej siostry. Pytanie, które nasuwa się samo, to czy warto za mniej niż sekundę różnicy w przyspieszeniu płacić aż dwukrotnie więcej?

IMG_4728

2. Modena była oferowana w szerokiej gamie kolorystycznej 

Samochód był sprzedawany w 15 różnych kolorach nadwozia oraz aż 12 kolorach wnętrza, co jak na tamte czasy było ewenementem.

3. Zdecydowanie najpopularniejszym kolorem był czerwony 

Pomimo szerokiej gamy dostępnych kolorów, blisko 50% sprzedanych modeli Ferrari Modena stanowiły egzemplarze w słynnym dla marki kolorze czerwonym o nazwie Rosso Corse. Kolejnymi kolorami według popularności były czarny, szary oraz żółty.

4. Samochód był dostępny w dwóch wersjach skrzyni biegów – manualnej oraz automatycznej.

10394593_741469682565708_3329021784826082024_n

Zdecydowaną większość sprzedanych aut stanowiły te wyposażone w skrzynię automatyczną. Warto jednak pamiętać, że w czasach produkcji Ferrari F360 popularne “automaty” nie należały do najszybszych. Z tego powodu, w przypadku jazdy modelem Modena warto przychylnym okiem spojrzeć na model z manualną skrzynią biegów.

5. Modena okazała się hitem sprzedaży

Ferrari jest marką ekskluzywną, dlatego nikogo nie dziwi, że na samochód z logo wierzgającego konia na masce mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni. Modena nie była tu wyjątkiem, ale dzięki atrakcyjnej linii oraz niesamowitym osiągom okazała się  jak na warunki Ferrari – hitem sprzedażowym. Osoby pragnące poczuć się wyjątkowo, nie mają się jednak o co martwić. Czerwona Modena nigdy nie będzie częstym widokiem na drodze, także ze względu na ogromne koszty utrzymania, które nawet dla osób z zasobnym portfelem mogą okazać się przytłaczające.

6. Został zaprojektowany przez studio Pinifarina 

O gustach się nie dyskutuje, ale trudno znaleźć osobę, która określi Ferrari Modenę mianem nudnego auta. Mimo wielu lat na karku, samochód wciąż wygląda atrakcyjnie i przyciąga spojrzenia fanów czterech kółek. W czym więc tkwi sekret jego wiecznej młodości? Odpowiedź jest prosta: Pinifarina! Jest to najsłynniejsze włoskie studio projektowe. To właśnie spod rąk włoskich magików wyszły projekty takich aut jak Maserati GranTursimo oraz Ferrari Enzo. W przypadku modelu F360, projektanci zdołali stworzyć ponadczasową bryłę, dzięki czemu patrzenie na ten model nigdy się nie nudzi!

7. Nazwa pochodzi od miasta, w którym urodził się Enzo Ferrari 

Nazwa modelu została nadana na cześć miasta w północnej części Włoch, w którym na świat przyszedł założyciel marki – Enzo Ferrari. Z ciekawych informacji warto dodać, że w tym samym mieście urodził się również słynny tenor, Luciano Pavarotti.

Mamy nadzieję, że przedstawione fakty, dotyczące modelu F360 tylko zaostrzą apetyt na przejażdżkę za jego kierownicą, bądź obdarowanie nią bliskiej osoby!

About the author:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top