Darowanemu koniowi nie zagląda się…pod maskę [INFOGRAFIKA]

AktualnościNo Comments

Jesteś tutaj:Darowanemu koniowi nie zagląda się…pod maskę [INFOGRAFIKA]

W życiu nic nie jest tak proste na jakie wygląda, ten banał zaskakująco dobrze oddaje tematykę wyboru prezentów. Załóżmy, że chcesz kupić jazdę Ferrari, do wyboru masz kilka modeli z logo wierzgającego konia na masce. Na pierwszy rzut oka wydają się one niemal identyczne… ale to tylko pozory.

Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy porównanie trzech modeli Ferrari, dostępnych na naszej stronie…

infografikaA

1. Ferrari F360 Modena

F360 Modena to najstarszy model w naszym zestawieniu, ale w jego przypadku powiedzenie “stare, ale jare” ma pełne uzasadnienie. Mimo upływu lat, F360 wciąż przyciąga wzrok motomaniaków zgrabnym nadwoziem i osiągami które dla większości aut nadal pozostają w sferze marzeń.

Przyjrzyjmy się bliżej wspomnianym już osiągom, które czynią to auto tak pożądanym. Przyspieszenie do “setki” zajmuje zaledwie 4.3 sekundy, co czyni te auto prawdziwie sportowym wozem. Paradoksalnie wiek, który można uznać za wadę auta, jest również jego atutem. Jazda za kółkiem Ferrari F360, dzięki atrakcyjnej cenie jest osiągalna dla każdego!

Dostępność cenowa: ☆☆☆☆☆
Osiągi: ☆☆☆
Wrażenia z jazdy: ☆☆☆☆
Ocena końcowa: ☆☆☆☆

2. Ferrari F430

F430 to młodszy brat wyżej opisanego modelu, który tak samo jak Modena, jest zbudowany w oparciu o technologię rodem z najszybszego sportu świata – Formuły 1. Jedną z różnic w stosunku do F360 jest piekielnie szybka automatyczna skrzynia biegów, dzięki której biegi zmienisz za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy.

Młodszy, w tym przypadku znaczy również szybszy. Wskazówka prędkościomierza osiągnie trzycyfrową wartość już po 4 sekundach, czyli 0.3 sekundy szybciej, niż ma to miejsce w przypadku Modeny. Oczywiście podczas wyścigu, taka różnica to przepaść, jednak ułamki sekund, które na torze decydują o zwycięstwie lub przegranej, podczas przejażdżki z instruktorem nie mają znaczenia. W końcu, chodzi tu wyłącznie o posmakowanie jazdy supersamochodem, a nie wyścig z czasem i przeciwnikami.

Dostępność cenowa:☆☆☆☆
Osiągi: ☆☆☆☆
Wrażenia z jazdy: ☆☆☆☆
Ocena końcowa: ☆☆☆☆

3. Ferrari F458 Italia

Ostatni będą pierwszymi – tak też jest w tym przypadku. Mimo, że na motoryzacyjny świat model F458 przyszedł najpóźniej, dzięki niesamowitym osiągom jest w stanie dogonić swoich starszych braci. Ferrari Italia jest zdecydowanie najszybszym modelem w naszym zestawieniu, bez wahania można ją nazwać pociskiem na kołach.

Warto jednak pamiętać, że podczas wykorzystywania prezentu, na prawym fotelu siedzi instruktor, który oprócz udzielania wskazówek dotyczących technik jazdy, czuwa nad bezpieczeństwem. Z tego powodu, nie pozwoli on na pełne wykorzystywania mocy auta, szczególnie osobom, które na co dzień nie mają do czynienia z samochodami o tak nieprawdopodobnych osiągach.

Dostępność cenowa: ☆
Osiągi: ☆☆☆☆☆
Wrażenia z jazdy: ☆☆☆☆
Ocena końcowa: ☆☆☆

Wybór SUPER PREZENTY:
Jazda Ferrari Modena

Zaskoczeni? My również! Jak to możliwe, że najstarszy model w stawce okazał się również najlepszy?

Po pierwsze, przemawia za nim bardzo korzystna cena. Koszt jednego okrążenia za kierownicą F360 Modena jest 2 razy niższy, niż w przypadku modelu F458 Italia! Osoby, które na co dzień, nie dysponują samochodami o tak piorunujących osiągach nie dostrzegą różnicy, a dzięki niższej cenie można wybrać kilka okrążeń więcej.

Pamiętajmy, że kierującemu towarzyszy instruktor, więc potencjał supersamochodu nie zostanie wykorzystany w 100%. Z tego powodu, ułamki sekund, które stanowią ogromną różnicę w wyścigach, tu nie odgrywają tak znaczącej roli.

Dodatkowo, stopniowanie przyjemności do których bez wątpienia należy prowadzenie Ferrari, to najlepsza część całej zabawy! Zamiast od razu sięgnąć po model Italia, lepiej zacząć od najstarszego F360, żeby dostrzec różnicę przesiadając się do bardziej zaawansowanych wersji.

About the author:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top