Jazda Ferrari Warszawa – przewodnik po torach dla warszawiaka

Ciekawostki, Nasi Eksperci, PoradyNo Comments

Jesteś tutaj:, Nasi Eksperci, PoradyJazda Ferrari Warszawa – przewodnik po torach dla warszawiaka

Jeśli Warszawa to Twoje miasto, a jazda Ferrari marzenie z dzieciństwa, mamy dla Ciebie coś specjalnego. Nie, nie jest to jazda czerwonym rumakiem po mieście, ale na profesjonalnym torze wyścigowym.

Jazda sportowym samochodem ulicami miasta jest niehumanitarna. Dlaczego?Supersamochody są jak dzikie zwierzęta, dlatego potrzebują wolności, a nie klatki, czy…świateł i skrzyżowań.

Jeśli już wiecie, że jazda szybkim samochodem może sprawić przyjemność tylko na torze, teraz czas dowiedzieć się na którym. Najbliższe tory dla warszawiaków to: Ułęż, Nowe Miasto nad Pilicą oraz Jastrząb. Który z nich wybrać? Odpowiedź wcale nie jest prosta, każdy ma swoje wady i zalety.

Tor Ułęż

Tor w Ułężu to teren byłego lotniska. Jego pierwotne zastosowanie determinowało kształt, stąd też znajdziemy tu długą prostą i kilka mniejszych rozgałęzień.

Długa prosta i szykany stworzone pachołkami

W celu dostarczenia emocji podczas jazdy na prostej, ustawione są pachołki, które tworzą swego rodzaju szykany zmuszające kierowcę do zwolnienia oraz sprawnego operowania kierownicą, tak aby ominąć napotkane przeszkody.

Sztuczne szykany pozwalają poczuć działanie precyzyjnego układu kierowniczego. W końcu, jazda szybkim samochodem po torze to nie tylko rozwijanie ponadprzeciętnych prędkości na prostych, ale również wykorzystywanie w pełni potencjału auta.

11844938_442707349264347_8400104795352249882_o

Jak widać na powyższym zdjęciu, jakość i stan asfaltowej nawierzchni jest wręcz wzorcowy, co ma pozytywny wpływ na wrażenia z jazdy czerwonym Ferrari.

Lokalizacja: 120 km od Warszawy, w kierunku Lublina

 • Jakość nawierzchni: 4/5
 • Dostępność samochodów: 5/5
 • Stopień trudności: 2/5
 • Ogólna ocena: 11/15

Tor Nowe Miasto nad Pilicą

Ten tor to kolejne opuszczone lotnisko zaadoptowane na arenę zmagań szybkich samochodów. Jego kształt, podobnie jak w przypadku Ułęża pozostawia wiele do życzenia – długa prosta i kilka wąskich pasów.

Poniższe zdjęcie przedstawia tor w Nowym Mieście nad Pilicą z lotu ptaka. Jak widać, trasa składa się z długiej prostej oraz kilku rozgałęzień łączących ją z drugą, znacznie węższą częścią. Na szczęście zakręty na końcu prostych sprawiają, że jazda jest bardzo emocjonująca.

nmnp

Niestety, jakość płyty jest znacznie gorsza niż w przypadku tej w Ułężu. Jak widać na poniższym zdjęciu, nawierzchnia składa się z połączonych ze sobą betonowych płyt. Takie rozwiązanie sprawia, że pokonując okrążenie odczujemy pewien dyskomfort, ale spokojnie, wszystkie zęby zostaną na swoim miejscu.

IMG_4965

 • Lokalizacja: 100 km od Warszawy, w kierunku Łodzi
 • Jakość nawierzchni: 3/5
 • Dostępność samochodów: 3/5
 • Stopień trudności: 3/5
 • Ogólna ocena: 9/15

Tor Jastrząb

Czas na ostatni tor – Jastrząb. Jest to najnowszy i zarazem najlepszy tor w okolicach Warszawy, wystarczy na niego spojrzeć… wygląda naprawdę imponująco. Tor został zbudowany z uwzględnieniem najwyższych europejskich standardów, co przekłada się na bezpieczeństwo uczestników.

Ogromna liczba zakrętów, zarówno łagodnych jak i tych ostrzejszych sprawia, że  jazda po nim dostarcza ogromnej dawki emocji, a supersamochody czują się tu jak ryba w wodzie. Dla formalności warto dodać, że jakość nawierzchni jest idealna, co pozwala w pełni rozkoszować się jazdą za kierownicą sportowych aut.

3
źródło: Devil Cars
 • Lokalizacja: 100 km od Warszawy, w kierunku Radomia
 • Jakość nawierzchni: 5/5
 • Dostępność samochodów: 5/5
 • Stopień trudności: 4/5
 • Ogólna ocena: 14/15

PODSUMOWANIE:

Nasze subiektywne porównanie wygrywa Tor Jastrząb, ale wszystkie trzy tory pozwalają poczuć niesamowite emocje podczas jazdy. Stare powiedzenie mówiące: “nieważne gdzie, ważne z kim” doskonale oddaje istotę sprawy, bo niezależnie, który tor wybierzesz, najważniejsze jest towarzystwo, a czerwone Ferrari to prawdziwie… doborowe towarzystwo.

Sprawdź naszą ofertę jazd supersamochami klikając TUTAJ!

 

About the author:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top